Ewa Chodakowska nie dla każdego.

Jak nie w Polsce to w Chicago! 🙂 ale trening z Ewką zrobiony no i zdjęcie z Chodawkowską jest 😉

Spotkanie z nią dało mi do myślenia. Długo się zastanawiałam na czym polega ten podział na zwolenników Ewki i przeciwników Chodakowskiej.

Nie ćwiczę z Ewą często, właściwie to rzadko, co nie oznacza, że jestem na NIE. Mam większość jej płyt i książek 🙂 Te treningi traktuję jako dobre urozmaicenie. Jednak nie byłabym szczera gdybym nie przyznała, że to Ona wdrożyła mnie w Ten świat. Dzięki niej dowiedziałam się, co oznacza Zdrowa dieta, jak to jest kiedy coś, co do tej pory wydawało Ci się katorgą, staje się nieodłącznym elementem dnia. Teraz idę swoją drogą, poznaję różne metody, różnych trenerów, zgłębiam wiedzę i przede wszystkim CHCĘ, czuję potrzebę.

Dzięki swoim działaniom Ewa odniosła ogromny sukces i powinniśmy jej tego szczerze gratulować, a nie starać się rozliczać i wytykać błędy. To właśnie Ta Chodakowska zmieniła myślenie wielu Polaków, pomimo, że nie przekazała innych informacji niż były dotychczas dostępne, to jej metoda komunikacji okazała się skuteczna. Znalazła sposób na dotarcie do milionów kobiet, pokazała, że gdy dbasz o siebie to nie znaczy, że zaniedbujesz kogoś lub go ranisz, uświadomiła, że decyzja i wybór należy do Ciebie i w końcu tysiącom pomogła uwierzyć w siebie.

Dziś jest ich wielu – Motywatorów. Dostajesz od niech darmowy przepis na zmianę, na sukces lub na osiągnięcie marzeń. Możesz go wziąć lub odrzucić. To tak jakby ktoś ofiarował Ci prezent. Od Ciebie zależy co z nim zrobisz. Nawet jeżeli zdecydujesz się go nie przyjąć, to wątpię, że skrytykujesz kogoś, tylko za to, że chciał Ci coś podarować.

Mamy XXI wiek i wolność słowa.. ale skoro 1,4 miliona ludzi na świecie uważa, że Ewka jest dla nich świetną inspiracją i to dzięki niej podjęli walkę o własne szczęście, to po jaką cholerę ( przepraszam za wyrażenie), ktoś komu nie odpowiadają jej poglądy czy metody wyraża swoją opinię, nacechowaną tysiącem negatywnych emocji.

Od czasu pojawienia Social Media coraz więcej ludzi głosić swoje poglądy publicznie – online. Odwagę czerpią z osłony, którą jest ekran ich komputera, dający pewnego rodzaju anonimowość i ochronę.

Kochani ! Nie mylmy Asertywności z Agresją i Atakiem. Bo to pierwsze A nie ma nic wspólnego z drugim i trzecim A.

Masz prawo do własnego zdania, wyrażania swoich emocji, mówienia NIE i krytykowania, ale rób to konstruktywnie, nie obrażając nikogo. Nie każdy musi być taki jak Ty, myśleć tak samo i czuć to samo, zachowaj elastyczność i wrażliwość na innych.

Wymyśliłam parę prostych funkcji logicznych zachowania w takich przypadkach:

  • Jeżeli nie potrafisz zacząć działać, to nie krytykuj innych, którym się to udało.
  • Jeżeli nie odpowiadaja ci metody nauczania, to nie krytykuj i znajdź inne.
  • Jeżeli nie akceptujesz danego rodzaju motywacji, to nie krytykuj i poszukaj w innym miejscu.
  • Jeżeli narzekasz, że nie masz wolnego czasu, ale Twoje krytyczne opinie pojawiają się w sieci, to zacznij zmianę od siebie i zrób coś co sprawi, że będziesz szczęśliwy, pełen pozytywnej energii i fluidów.

Cho.

PS. Dzięki Ewka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s